ALPHA FOX KEDİ MALT PASTE 30 GR.

  • ALPHA FOX KEDİ MALT PASTE 30 GR.

Kedilerde tüy yumağını önlemek ve gidermek için özel olarak formüle edilmiş malt macunudur.

Özellikleri : Formülasyonunda bulunan yumuşak beyaz parafin laksatif etki gösterir. Lesitin ise bağırsaklardaki emilimi arttırır ve antioksidan özelliklere sahiptir.
Kediler temizlik amacı ile vücutlarını yalarken bazı kılları da yutarlar ve bu kıllar zaman içerisinde bazı hayvanlarda kıl yumağı haline gelerek kısmen ya da tamamen mide bağırsak sisteminde tıkanmalara neden olur. Eğer ki tüy yumağı mide fazını geçer ve bağırsaklara yönelirse kireçleşip bağırsakları tıkayabilir. Bu duruma genelde uzun tüylü kedilerde sıkça rastlanılmaktadır. Mide fazındaki kusulamayan tüy yumağı problemi, çok yalanan kısa tüylü kedilerde sık karşılaşılan bir durumdur. Korunmak için en iyi yöntem, hem kabızlığı önlemesi
amacıyla hem de daha henüz top haline gelmemiş tüy yumaklarının mide ve bağırsaktan nazikçe taşınarak dışkıyla dışarı atılmasını sağlayan Malt Paste ın kullanılmasıdır.

Kullanım şekli: Kedilerde oral olarak kullanılan bir üründür. Ürün kedilerin patisine sürülür ve uygun aroması sayesinde kedi ürünü yalayarak yer.
2-3 cm büyüklüğünde pasta kedilerin patisine sürülür. Kıl yumağının önlenmesi amacı ile haftada 2-3 gün, kıl yumağının giderilmesinde her gün kullanılır.
İçeriğindeki MOS (Mannan oligasakkarit); Prebiyotik etkisi ile bağırsaktaki yararlı bakterilerin artmasına; zararlı bakterilerin ise azalmasına neden olarak
dostunuzun yediği yemeklerden maksimum oranda faydalanmasına yardım eder; bağışıklığın güçlenmesinde rol oynar.

Hedef Tür için Uyarılar : Kedilerde gözlenen kıl topu sorunu sona erdikten sonra kullanıma ara verilir. Uzun süre ve tekrarlayan kullanımı vitamin ve mineral noksanlıklarına neden olabilir.

Genel Uyarılar : Diğer ilaçlarla karıştırılmamalıdır. Tavsiye edilen doz ve süre aşılmamalıdır.
Çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.

Please contact for export process and your questions on whatsapp with us

Chat on WhatsApp

Login / Giriş